Aplikacja do czyszczenia komputera

Nic nie powoduje większego poziomu irytacji, jak wolno chodzący komputer, który na dodatek utrudnia wykonanie obowiązków zawodowych lub naukę. Jednak nie można się dziwić temu, że ma się do czynienia z takim zjawiskiem, ponieważ z czasem gromadzi się na dysku wiele niepotrzebnych plików. Do tego mogą dojść złośliwe aplikacje systemowe, jakie niepostrzeżenie wdzierają się do środka prosto ze świata wirtualnego. Pomocne okazać się mogą aplikacje do czyszczenia komputera.

Jak poprawić wydajność systemu komputerowego?

Odpowiedzią może stać się regularne czyszczenie dysków. Pomocne w tym mogą stać PC Cleanery. Polecane przez wielu specjalistów z branży komputerowej programy, zostały stworzone po to, aby optymalizować i poprawiać wydajność systemu komputerowego. Ich głównym celem jest czyszczenie pamięci podręcznej aplikacji. To dzięki nim będzie można doprowadzić do usunięcia uszkodzonych plików, jakie często zalegają w systemie. Tego typu aplikacje systemowe, jakie cieszą się dużym zainteresowaniem, są łatwe w obsłudze, a na dodatek ułatwiają czyszczenie komputera. Z jakich programów warto korzystać?

CCleaner – specjalista od czyszczenia

Już od dłuższego czasu można spotkać się z opinią, że nie ma szans na to, aby cokolwiek było w stanie pobić ten program. To dzięki niemu będzie można pozbyć się wszystkiego, co szkodliwe na komputerze – włączając w to także pamięć podręczną przeglądarki, pliki tymczasowe, cookies. Łatwy w obsłudze, więc każdy będzie w stanie poradzić sobie z CCleaner. Jego zdecydowaną zaletą jest to, że jest w stanie zapewnić ochronę w czasie rzeczywistym. Program dostępny jest w wersji bezpłatnej i premium, która umożliwia wykorzystanie większej ilości funkcji.

Razer Cortex – aplikacja dla gamerów

Jeżeli ktoś chce mieć pewność, że jego ulubione gry będą chodzić bez zarzutu, to bez wątpienia powinien skorzystać z Razer, jakie należy do części oprogramowania Synapse. Całość została specjalnie opracowana z myślą o tych osobach, jakie kochają grać. Wśród zalet Cortex można wymienić m.in. optymalizację procesów, opróżnianie systemu z plików śmieci lub możliwość czyszczenia pamięci RAM w szybki sposób.

Iolo System Mechanic  

Istnieje możliwość pobrania tego programu z oficjalnej strony iolo.com. Program, który będzie na bieżąco wykrywać wszystkie te elementy, jakie można zaliczyć do niechcianych, na komputerze lub laptopie. Dzięki temu, że jest on w stanie optymalizować wszystkiego rodzaju ustawienia internetowe, będzie można liczyć na pełną prędkość. Nie będzie trzeba przejmować się tym, że strony nie będą chciały załadować się w odpowiednim tempie. Na bieżąco będzie można liczyć także na usunięcie całej pamięci podręcznej przeglądarki. Da to większą ochronę użytkownikowi przed niechcianymi atakami ze strony hakerów.

AdwCleaner

Wiele osób lubi korzystać z tej propozycji, ponieważ jest ona łatwa w instalacji. Wystarczy tylko pobrać ten program z oficjalnej strony i już można cieszyć się z pełni możliwości. Wszystko przez to, że po pobraniu program z góry jest gotowy do użycia. Należy także wskazać na to, że nie ma on wielkich wymagań sprzętowych, więc można zainstalować go wszędzie. Można z niego korzystać z powodzeniem na starszym sprzęcie. Minusem jego jest to, że nie można tu liczyć na usuwanie zbędnych plików. Można jednak być pewnym tego, że AdwCleaner skupia się na wykrywaniu i usuwaniu złośliwego oprogramowania. W szczególności, jeżeli mowa o adware. To właśnie przez to, często ma się do czynienia z niechcianymi reklamami, jakie pojawiają się w wielu momentach. AdwCleaner będzie w stanie sprawić, że uporczywe toolbary i paski narzędziowe będą w stanie zniknąć.

Jak więc widać, do wykorzystania jest naprawdę wiele ciekawych propozycji, które są w stanie pozytywnie wpłynąć na wydajność komputera. Warto z nich korzystać, ponieważ dzięki temu będzie można mieć pewność, że nic nie będzie spowalniało pracy, jak również nauki.