Czy łatwo można wpłynąć na to, aby uzyskać zdjęcia lepszej jakości? Wbrew pozorom nie jest to wcale tak łatwe zadanie. Fotografowie inwestują w najlepszy sprzęt, aby móc sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Jednak nie tylko dobrej jakości aparat będzie w stanie pomóc z tym zadaniem. Liczy się także komputer oraz aplikacje, których zadaniem będzie m.in. zamazywanie tła.

Aplikacja do zamazywania tła

Czy potrzeba zamazywać tło? 

Ileż to razy można usłyszeć sformułowanie “bohater drugiego planu”? Wiele. Czasem w kadrze pojawia się osoba, która umyślnie lub nie, psuje cały efekt kompozycji fotograficznej. Jest to oczywiście przykład, który jest tak naprawdę odpowiedzą na pytanie o to, czy tło należy zamazywać. Niekiedy sytuacja wymaga tego, aby pozostawić rozmyte tło, dzięki czemu tak naprawdę będzie można skupić swoją uwagę na tym, co tak naprawdę dzieje się na środku.

W zamazaniu tła pomogą specjalne aplikacje, których zastosowanie nie powinno sprawiać problemu. Oto kilka przykładów.

Aiseesoft Darmowe usuwanie tła online

Aplikacja, która jest darmowa. Wśród wielu użytkowników cieszy się ona pozytywną opinią. Na wzrost popularności wpływać może fakt, że do usunięcia tła używa ona sztucznej inteligencji. Warto wspomnieć, że jest to taka aplikacja, która nie tylko pozwala usunąć tło. Jeżeli będzie taka potrzeba, będzie można je podmienić na takie bardziej atrakcyjne. W aplikacji można pracować na obrazach, które mają rozszerzenie: JPG, JPEG, PNG, GIF. Użytkownicy mogą również korzystać z edytora, gdzie będzie można obraz przyciąć, zmienić jego rozmiar lub też obrócić.

Fotor

Kolejny edytor do zdjęć, który umożliwia rozmyć całe tło. Dzięki temu podkreślenie indywidualnego charakteru całej kompozycji nie będzie stanowić większego problemu. Teraz nawet amatorzy mogą sprawić, że ich zdjęcia prezentować się będą w sposób profesjonalny. Do edytora można wczytać zdjęcia z komputera chmury Fotor, Dropbox i Facebooka. Użytkownicy mają do dyspozycji dwa tryby rozmycia. Do tego docelowy efekt zawsze będzie można dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Na uwagę zasługuje również ten fakt, że możliwe będzie wybranie formatu, a także jakości i rozmiaru zdjęcia. Trzeba jednak uzbroić się nieco w cierpliwość podczas użytkowania, ponieważ Fotor potrzebuje nieco czasu, aby móc załadować obraz do edycji.

Online Photo Background Blur App

Wiele osób ucieszy ten fakt, że istnieje możliwość wyposażenia się w aplikacje, które nie wymagają angażowania dodatkowych kosztów. Jedną z nich jest Online Photo Background Blur App, który pozwala m.in. na załadowanie takich obrazów w formatach: JPG, PNG, RAW, PDF, RAF, DNG, ORF. Istnieje możliwość tego, aby w jednym momencie dokonać rozmycia tła przynajmniej kilku obrazów, dzięki czemu w znaczący sposób można wpłynąć na przyspieszenie pracy. W szczególności, jeżeli komuś zależy na tym, aby na kilku fotografiach otrzymać ten sam efekt. Jest to edytor, który pozwala także na wykorzystanie innych funkcji, jakie są przydatne podczas obróbki zdjęć, m.in. wyostrzaj, dostosuj nasycenie, niestandardową jasność / kontrakt.

FaceTune2

Aplikacja, która cieszy się ogromną popularnością wśród młodych ludzi. Tym bardziej że jest ona dostępna na Android i iOS. To dzięki tej aplikacji wiele osób poprawia swoje fotografie, jakie później trafiają na kanały społecznościowe. Zaletą FaceTune2 jest to, że rozmycie tła nie zajmuje ogromnej ilości czasu. Oprócz tego, że możliwe jest rozmazanie tła, można także poprawić takie detale jak: wybielanie zębów, dodanie makijażu, jak również wygładzenie skóry lub też usuwanie przebarwień. Defocus to funkcja, dzięki czemu wystarczy jedno kliknięcie, aby tło zostało rozmazane. Jeżeli będzie taka potrzeba można również przejść na ręczne sterowanie rozmyciem – co wystarczy tylko zaznaczyć w odpowiednim miejscu.

Wśród innych aplikacji, które można polecić, jeżeli chodzi o tą funkcjonalność (rozmycie i/lub zmiana tła), można polecić m.in. AfterFocus, Apowersoft BG Remover, Simple Background Changer, itd.