Tylko dobrze zbudowana strona internetowa jest w stanie przyciągnąć do siebie odpowiednią ilość klientów. Używając sformułowania “odpowiednia”, na myśli trzeba mieć te witryny, które posiadają wszystkie niezbędne elementy. Co można znaleźć na tej liście? Oto lista niezbędnych detali, o których nie powinna zapomnieć każda osoba odpowiedzialna za założenie takiej strony.

Jakie elementy są ważne na stronie internetowej

Nazwa strony internetowej

Podstawowym elementem strony internetowej jest jej nazwa, która połączona jest także z logiem. Te dwa detale powinny zostać umieszczone zawsze w lewym, górnym rogu strony. Dlaczego ich znaczenie jest tak ważne? Po to, aby każdy konsument korzystający z danej witryny wiedział, gdzie dokładnie się znajduje. W ciągu pięciu pierwszych sekund użytkownik musi uzyskać odpowiedź na pytanie, “w czym ta strona jest w stanie mi pomóc?”. Koniecznością jest umieszczenie opisu, np. producent słodyczy, hurtownia materiałów budowlanych, sprzedawca tkanin i dzianin, itp.

Dane kontaktowe

Uwzględniając podstawowe elementy strony internetowej, nie można zapomnieć o tym, aby umieścić dane kontaktowe. Przy czym, w tym względzie należy również pamiętać o tym, że ważna jest nie tylko zakładka z danymi kontaktowymi. Tak, ona również musi zostać umieszczona na stronie. W tej to zakładce można również pomyśleć o tym, aby umieścić mapkę ze wskazówkami dojazdu – jeżeli z góry wiadome jest to, że nie należy on do najłatwiejszych.

Co jest jednak ważne to numer telefonu, który powinien zostać umieszczony na głównej stronie. Dokładnie w prawym, górnym rogu. Tak, aby nawiązanie podstawowego kontaktu telefonicznego nie stanowiło dla klientów żadnego problemu.

Funkcjonalna nawigacja

Tak, aby każda osoba wiedziała, w jaki sposób odnaleźć przez siebie pożądane elementy. Decydując się na umieszczenie jakichkolwiek przycisków, należy mieć świadomość tego, że każdy z nich musi gdzieś prowadzić. Nie można też zapomnieć o tym, aby ilość podstron została mocno ograniczona. Tak, aby dotarcie do określonego miejsca mogło zająć minimalnie mało czasu. Funkcjonalna nawigacja pomaga w przyjemny sposób poruszać się po całej stronie, wspierając także finalizację transakcji.

Wartościowa treść

Nie tylko na stronie głównej, ale także na kolejnych podstronach. Każde słowo, które zostanie umieszczone na stronie, powinno zostać dwa razy przemyślane. Duży akcent należy położyć na słowa kluczowe, jak również ich rozmieszczenie we właściwych miejscach. Te frazy kluczowe ważne są m.in. dla algorytmów Google, które są w stanie je “wyczuć”, podwyższając tym samym organiczne wyniki wyszukiwania.

Stopka u góry strony

Wśród podstawowych elementów wyróżnić można także stopkę strony internetowej. Często można słychać głosy odnoszące się do tego, że jest to element zbędny. Do tego tematu można podejść w sposób dwojaki. Jeżeli ma się do czynienia z niezbyt skomplikowaną witryną, która nie ma wielu podstron, można ewentualnie z niej zrezygnować. Stopka na pewno przyda się w przypadku wyjątkowo rozbudowanych stron.

Jest to element, który ma zapewnić większą czytelność, jeżeli chodzi o przyciski. Nie można wszystkich umieszczać w jednym miejscu, ponieważ odnalezienie dedykowanej rzeczy będzie utrudnione. Osoby, jakie planują zrezygnować ze stopki, powinny pamiętać o tym, że to właśnie w tym miejscu najczęściej umieszcza się odnośniki m.in. do social media, informacji o płatnościach, dostawie, itp.

Media społecznościowe

W obecnych czasach można uznać je za niezbędne. Tym bardziej że rola mediów społecznościowych, takich jak Instagram, Twitter, Facebook, wzrasta praktycznie z dnia na dzień. Warto więc pamiętać o takich przyciskach do social media, ponieważ są one w stanie sprawić, że firmie przybędzie nowych obserwujących.

Dbałość o umieszczenie podstawowych elementów na stronie internetowej wyjdzie tylko na korzyść. Pomoże to przyciągnąć nowych konsumentów, którzy wykażą chęć dokonania inwestycji. Tym bardziej należy powierzyć budowę strony internetowej od podstaw, tylko wybitnym specjalistom z dziedziny SEO.